دسته‌بندی نشده

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟ ۰ تا ۱۰۰

Table of Contents

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 

اتریوم مدتها پیش تصمیم گرفته است که استخراج را به نفع استکینگ غیرفعال کند. به عبارت دیگر، برنامه این است که از شر ریگ های ماینینگ با کارت های ویدئویی خلاص شود و به کاربرانی که به سادگی ۲۴ساعت روز و ۷روز هفته رمزارز خود را در کیف پول های ویژه متصل به شبکه اصلی ذخیره می کنند، جوایزی اهدا شود. به نظر می رسد که توسعه دهندگان اتریوم هرگز در مورد این برنامه ها جدی نبوده اند، و اتریوم ممکن است در سال ۲۰۲۲ از اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر بیابد. بیایید ببینیم ماینرها چه کار می توانند بکنند و چگونه باید از تجهیزات خود در صورت وقوع این تغییر استفاده کنند.

 

 

چرا هر کسی اتریوم استخراج میکند؟

 

امروزه اکثریت ماینرها اتریوم را استخراج میکنند، زیرا این رمزارز سودآورترین رمزارز در اکثر پردازندههای گرافیکی است. با استفاده از ماشین حساب سودآوری ماینینگ ۲cryptocalc خودتان می توانید محاسبات را ببینید.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

این رمزارز فضای زیادی را در حافظه کارت گرافیک اشغال میکند: حجم فایل DAG اتریوم در حال حاضر بیش از ۴.۵ گیگابایت است و هر ۳ تا ۴ روز ۸ مگابایت به آن اضافه میشود. با این حال، بیشتر تازه کاران با یک کارت گرافیک سعی می کنند آن را استخراج کنند و سپس هنگام دریافت پاداش های خود با کارمزدهای زیاد ناامید می شوند. استخر ۲minersیک سیستم پرداخت منحصربهفرد ایجاد کرده است که به شما امکان میدهد پاداشهای خود را روزانه و بدون کارمزد دریافت کنید. ادامه مطلب را اینجا بخوانید.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

الگوریتمهای ماینینگ گرافیکی

 

بیایید محبوب ترین الگوریتم های استخراج را به دو گروه تقسیم کنیم: سرد و گرم . اطلاعات بیشتر در مورد آن را در مقاله ای با عنوان «راهنمای شروع ماینینگ و اورکلاک کارت گرافیک در الگوریتم های مختلف» بخوانید.

الگوریتم های سرد

 

الگوریتم های سرد بیشتر از حافظه کارت گرافیک استفاده می کنند و به همین دلیل است که کلاک حافظه (Memory Clock) را افزایش می دهیم و کلاک هسته (Core Clock) را کاهش می دهیم یا آن را همانطور که هست رها می کنیم. از ویژگی های اصلی چنین الگوریتم هایی می توان به مصرف کم انرژی، دمای پایین هسته و دمای بالای حافظه اشاره کرد.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

الگوریتم های سرد شامل: Ethash (Ethereum), Etchash (Ethereum Classic), Autolykos2 (Ergo).

هسته را افزایش دهید. همه الگوریتم های Cuckoo خنثی هستند. این الگوریتم ها
شامل: CuckooCortex (Cortex), CuckooCycle (Aeternity), Cuckatoo32 (Grin).

الگوریتم های گرم

 

الگوریتم های گرم هم از هسته و هم از حافظه استفاده میکنند و به همین دلیل است که ما کلاک هسته (CC) و کلاک حافظه (MC) را افزایش میدهیم. ویژگی اصلی این چنین الگوریتم هایی مصرف بالای انرژی، دمای بالای هسته، و دمای بالای حافظه هستند.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

الگوریتم های گرم عبارتند از: KAWPOW (Ravencoin), FiroPow (FIRO), BeamHashV3 (BEAM), Equihash 144.5 (Bitcoin Gold).

مقایسه الگوریتم های ماینینگ

 

ما الگوریتمهای ماینینگ را در جدول زیر مقایسه کرده ایم. در این مقایسه برای
نمونه از تنظیمات اورکلاک کارت گرافیک Nvidia 3080Ti استفاده کرده ایم. جدول زیر هشریت کارت گرافیک، دمای هسته، دمای حافظه، و مصرف برق (وات) را نشان میدهد. چنانچه علاقمند به مطالعه درباره اورکلاک هر مدلی از کارت گرافیک هستید مقاله “اورکلاک کارت گرافیک های Nvidia و AMD بر الگوریتم های مختلف” را بخوانید:

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

توجه داشته باشید که مصرف برق بسته به الگوریتم تغییر میکند. این موضوع ممکن است در زمان انتخاب ارز برای استخراج مهم باشد. به عنوان مثال، ماشین حساب نشان می دهد که )Ethereum Classis (ETC و )Ravencoin (RVN از نظر سودآوری استخراج برای کارت گرافیک شما یکسان هستند. پس بهتر است که ETC
را انتخاب کنید زیرا مصرف برق آن ۲۵ درصد نسبت به RVN کمتر است. الگوریتم های موجود در جدول بالا رقبای اصلی الگوریتم اتریوم (Ethash) هستند. ردیف الگوریتم های گرم در جدول به رنگ نارنجی است و الگوریتم های سرد، آبی. بیایید نگاهی دقیق تر به سکه های اصلی این الگوریتم ها، سودآوری استخراج آنها و سایر ویژگی هایشان بیندازیم:

استخراج Ravencoin

 

در سال ۲۰۲۱ رمزارز Ravencoin با مخفف RVN به دلیل افزایش نرخ ارز، سادگی آن، و نیازهای سخت افزاری پایین، تبدیل به دومین ارز محبوب در میان ماینرهای گرافیکی شد. در گذشته ای نه چندان دور می توانستید RVN را روی کارت گرافیک های ۳ گیگابایتی استخراج کنید اما الان نیاز به کارت های ۴ گیگابایتی دارید که در مقایسه با اکثر رقبا وضعیت خوبی است.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

پایداری بالای ریگ، حضور در اکثر صرافی ها و یک نرخ مبادلاتی نسبت ًا ثابت این ارزرا در میان ماینرها محبوب کرده است.

به دلیل «سادگی» الگوریتم، برترین کارتهای گرافیکی نسل جدید (با ۸ گیگابایت رم به بالا) نمیتوانند با ظرفیت کامل کار بکنند و از تمام مزایایی که دارند، بهویژه حافظه پرسرعت، استفاده بکنند. بنابراین معمو ًلا در چنین کارت گرافیک هایی، الگوریتمهای سرد مانند CuckooCycly ،Autolykos2 ،Etchash ،CuckooCortex، و Cuckatoo32 که برای استفاده از حافظه طراحی شدهاند سودآورتر هستند.

 

 

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

شاخص های استخراج Ravencoin::

 • الگوریتم استخراج: KAWPOW (گرم ?)
 • حداقل حافظه کارت گرافیک: ۴ گیگابایت
 • پاداش بلوک: ۵۰۰۰ RVN
 • میانگی ِن زما ِن یافت ِن بلوک: ۱ دقیقه
 • موجود در صرافی های: بایننس، هیوبی، گیت، بیترکس و غیره.
 • موجود در صرافی های: بایننس، هیوبی، گیت، بیترکس و غیره.: رز: .

تقریب ًا بیش از ۶۰ هزار ماینر در حال استخراج RVN هستند.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

شما همیشه میتواند فایل bat مخصوص استخراج RVN را در صفحه شروع کار مربوط به استخر Ravencoin دریافت کنید. نمونه ای از کد در نرم افزار Gminer به شرح زیر است:

 

miner.exe –algo kawpow –server rvn.2miners.com:6060 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID –pass x pause

 

و برای T-rex:

 

t-rex.exe -a kawpow -o stratum+tcp://rvn.2miners.com:6060 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

 

 

راهنمای کامل: چگونه ارز RVN با فورک KAWPOW را استخراج کنیم؟.

استخراج )Ethereum Classic (ETC

 

اتریوم کلاسیک همان شبکه اصلی اتریوم است که با ارتقاء جنجالی اتریوم در سال ۲۰۱۶ مخالفت کرد و یک هاردفورک برای جدا شدن از زنجیره اصلی اتریوم را اجرا کرد.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

پس از یک سری حملات شدید ۵۱درصدی به شبکه اتریوم کلاسیک، توسعه دهندگان متوجه شدند که ماندن در پس زمینه و استفاده از الگوریتم همسان با اتریوم ایمن نیست و کمی آن را تغییر دادند. آنها همچنین اندازه فایل DAG که در حافظه کارت گرافیک قرار دارد را نیز به نصف کاهش دادند و به این ترتیب امکان استخراج حتی با کارت گرافیک های ۳ گیگابایتی را نیز فراهم کردند. واضح است که فایل DAG اتریوم کلاسیک در حال رشد است و در سال ۲۰۲۲ کارت گرافیکهای ۳ گیگابایتی قادر به استخراج این رمزارز حتی در سیستم های لینوکس نخواهند بود. امروزه این رمزارز برای اکثر کارت گرافیک های قدیمی با رم ۴ گیگابایت ایده آل است. به علاوه، بسیاری از صرافی های رمزارز این سکه را لیست کرده اند؛ بنابراین شما می توانیدراحتی آن را با حداقل هزینه به دیگر رمزارزها یا پول فیات تبدیل کنید.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 • الگوریتم استخراج: Etchash (سرد ❄️)
 • حداقل حافظه کارت گرافیک: ۳ گیگابایت
 • پاداش بلوک: ۳.۲ETC
 • میانگی ِن زما ِن یافت ِن بلوک: ۱۳ ثانیه
 • موجود در صرافی های: بایننس، هیوبی، گیت، بیترکس، کوکوین، کوین بیس
  و غیره.
 • رتبه در چارت رمزارز: ۳۳.

تقریب ًا ۹۰ هزار ماینر در سرتاسر جهان در حال استخراج ETC هستند که حدود ۹۰۰ هزار کارت گرافیک با میانگین سرعت ۳۰ مگاهش در ثانیه کار می کنند.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

شما همیشه میتواند فایل bat مخصوص استخراج ETC را در صفحه شروع کار مربوط به استخر Ethereum Classic دریافت کنید. نمونه ای از کد در نرم افزار lolminer (برای کارت گرافیک های AMD) به شرح زیر است:

lolMiner.exe –algo ETCHASH –pool etc.2miners.com:1010 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

این هم فایل bat برای Gminer است که می تواند هم برای AMD و هم برای NVIDIA از آن استفاده شود:

miner.exe –algo etchash –server etc.2miners.com:1010 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

و برای T-rex (فقط Nvidia):

 

t-rex.exe -a etchash -o stratum+tcp://etc.2miners.com:1010 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -w RIG_ID -p x pause

 

 

راهنمای کامل: چگونه ارز Ethereum Classic را استخراج کنیم؟.

استخراج Ergo

 

رمزارز Ergo جوان ترین سکه در لیست ما هست. الگوریتم ماینینگ آن با تعمیر و نگهداری کم به شما این امکان را می دهد که حتی با کارت گرافیک های ۳ گیگابایتی نیز آن را استخراج کنید.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 

 

در مدت زمان کوتاهی، این سکه توانست تقریب ًا یک چهارم ماینرهای ETC را جذب خود کند: عمدت ًا هم کارت گرافیک هایی با رم ۳ و ۴ گیگابایت.

 

 

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 • الگوریتم استخراج: Autolykos2 (سرد ❄️)
 • حداقل حافظه کارت گرافیک: ۳ گیگابایت
 • پاداش بلوک: ۶۷.۵ ERG
 • میانگی ِن زما ِن یافت ِن بلوک: ۱۴۰ ثانیه.
 • موجود در صرافی های: گیت، کوکوین، کوینکس، هات بیت و غیره.
 • رتبه در چارت رمزارز: ۱۹۸.

 

۲۰ تا ۳۰ هزار ماینر در جهان این سکه را استخراج می کنند که معادل ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار کارت گرافیک می باشد. به دلیل تفاوت قابل توجهی در انواع کارت ها در الگوریتم، تخمین مقدار ماینر ها مبهم است.

شما همیشه میتواند فایل bat مخصوص استخراج ERG را در صفحه شروع کار. مربوط به استخر Ergo دریافت کنید. نمونه ای از کد در نرم افزار T-Rex برای Nvidia به شرح زیر است:

t-rex.exe -a autolykos2 -o stratum+tcp://erg.2miners.com:8888 -u YOUR_WALLET_ADDRESS -w RIG_ID -p x pause

 

و کد Team Red Miner برای AMD:

 

 

teamredminer.exe -a autolykos2 -o stratum+tcp://erg.2miners.com:8888 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

 

 

استخراج Firo

 

چندی پیش FIRO از یک الگوریتم بسیار سنگین به نام MTP استفاده می کرد که به ۵ گیگابایت رم نیاز داشت. همچنین ترافیک اینترنتی قابل توجهی برای استخر و ماینر ایجاد کرد: حجم هر سهم به ۲۰۰ کیلوبایت رسید که صدها برابر بیشتر از حجم
یک سهم در هر الگوریتم دیگری است.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

در ۲۶ اکتبر (۴ آبان) FIRO یک ارتقاء گسترده در سیستم انجام داد و الگوریتم خود را از MTP به FiroPoW تغییر داد. FiroPoW یک الگوریتم اصلاح شده ProgPoW که برای اتریوم توسعه یافت اما هرگز پیاده سازی نشد. این الگوریتم شبیه به الگوریتم
KAWPOW متعلق به Ravencoin است. الگوریتم FiroPoW اساس ًا با الگوریتم Ravencoin یکسان است. تنها تفاوت آنها این است که فایل DAG مربوط به FIRO بزرگتر است: در حال حاضر FiroPoW کمی بیشتر از ۴ گیگابایت رم می باشد. هر یک سال و نیم اندازه فایل DAG به میزان ۱ گیگابایت افزایش می یابد که این امر باعث می شود تا پایان سال ۲۰۲۴ استخراج FIRO بر روی کارت های گرافیکی با رم ۶ گیگابایت غیرممکن باشد.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 • الگوریتم استخراج: FiroPoW (گرم ?)
 • حداقل حافظه کارت گرافیک: ۶ گیگابایت
 • پاداش بلوک: ۶.۲۵ FIRO
 • میانگی ِن زما ِن یافت ِن بلوک: ۵ دقیقه.
 • موجود در صرافی های: بایننس، هیوبی، گیت، بیترکس، هیت بی تی سی،
  و غیره.
 • رتبه در چارت رمزارز: ۴۴۰.

حداقل ۵ هزار کارت گرافیک در جهان در حال استخراج FIRO هستند.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

شما همیشه میتواند فایل bat مخصوص استخراج FIRO را در صفحه شروع کار مربوط به استخر Firo دریافت کنید. نمونه ای از کد در نرم افزار T-Rex برای Nvidia به شرح زیر است:

t-rex.exe -a firopow -o stratum+tcp://firo.2miners.com:8181 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

 

و کد Team Red Miner برای AMD:

 

 

teamredminer.exe -a firopow -o stratum+tcp://firo.2miners.com:8181 -u YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID -p x pause

 

استخراج Cortex

 

رمزارز )Cortex (CTXC از الگوریتم استخراج CuckooCortex استفاده می کند. استخراج بر روی این الگوریتم شدید ًا به حافظه کارت گرافیک وابسته است؛ و سرعت کارت های گرافیکی برتر Nvidia در هر سری مانند ۱۰۸۰Ti، ۲۰۸۰، ۳۰۹۰ و غیره را
افزایش می دهد.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

نرخ ارز و سختی استخراج Cortex ممکن است حتی در عرض یک روز نوسانات قابل توجهی داشته باشد؛ به همین دلیل است که ماینرهایی که به طور مداوم بر سختی استخراج نظارت می کنند، این سکه را دوست دارند. اگر بتوانید پس از کاهش سختی استخراج یا افزایش نرخ ارز، چندین ساعت قدرت استخراج خود را به این سکه تغییر
دهید، Cortex برای شما مناسب است. چیزی که CuckooCortex را منحصر بفرد می کند این است که این الًگوریتم راه های مختلفی را برای تنظیم بهره وری انرژی استخراج ارائه می دهد. مثلا می توانید ۸۰ درصد از هش ریت کارت گرافیک خود را به دست بیاورید و همزمان ۴۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، یا می توانید کارت های گرافیکی خود را اورکلاک

کنید تا ۲۰ درصد بیشتر از هش ریت را دریافت کنید ولی بهمراه آن مصرف انرژی را ۱.۵ برابر افزایش دهید (که اگر نرخ قبض برق شما پایین است، منطقی است). الگوریتم استخراج CTXC از نظر حافظه کارت گرافیکی مطلوب است. اگر روی ویندوز ۷ یا لینوکس در حال استخراج هستید، به کارت هایی با حداقل ۸ گیگابایت رم نیاز دارید. توجه داشته باشید که در ویندوز ۱۰ به حداقل ۱۰ گیگابایت رم نیاز دارید.

 • الگوریتم استخراج: CuckooCortex (سرد ❄️)
 • حداقل حافظه کارت گرافیک: ۸ گیگابایت
 • پاداش بلوک: ۷ CTXC
 • میانگی ِن زما ِن یافت ِن بلوک: ۱۳.۵ ثانیه
 • Traded on exchanges: Binance, Huobi, OKEx, CoinEx, and others.
 • موجود در صرافی های: بایننس، هیوبی، اوکی اکسچنج، کوینکس، و غیره. – رتبه در چارت رمزارز:: ۶۷۹.

 

 

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

 

 

چرا هر کسی اتریوم استخراج میکند؟ / ۱۹
شما همیشه میتواند فایل bat مخصوص استخراج CTXC را در صفحه شروع
کار مربوط به استخر Cortex دریافت کنید. نمونه ای از کد در نرم افزار lolMiner بر
روی کارت های گرافیکی AMD به شرح زیر است:

lolMiner.exe –coin CTXC –pool ctxc.2miners.com:2222 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

 

 

کد Gminer برای Nvidia:

 

 

miner.exe –algo cortex –server ctxc.2miners.com –port 2222 –user YOUR_WALLET_ADDRESS.RIG_ID pause

 

 

پس از اتریوم، چه استخراج کنیم؟

 

اکثر ماینرها در جهان رمزارزهایی را انتخاب می کنند که بیشترین سود را به همراه دارد. به یاد داشته باشید که ماینینگ همان فرایند دریافت پاداش برای استفاده از قدرت محاسباتی تجهیزات شما می باشد. لازم نیست حدس بزنید کدام سکه در ماه آینده افزایش قیمت خواهد داشت. شما باید در حال حاضر تنها سودآورترین رمزارزها را استخراج کنید. اگر مطمئن هستید که یک سکه خاص به طور بالقوه سودآور است، همیشه می توانید آن را با استفاده از سود استخراج خود خریداری کنید. این یک
استراتژی بسیار کارآمدتر است. سودآورترین سکه ها بعد از اتریوم در حال حاضر به ترتیب عبارتند از: FIRO و Ravencoin و سپس Cortex. به یاد داشته باشید که ممکن است به سرعت این ترتیب تغییر کند، شاید در یک روز یا حتی در یک ساعت.

بعد از اثبات سهام اتریوم چه کار کنیم؟

سیستم هر رمزارز استخراج شده بر روی کارت های گرافیکی ممکن است یک حلقه بسته در نظر گرفته شود: ماینرها اغلب بسته به سود ماینینگ، از یک سکه به سکه دیگر تغییر می کنند. چگونه می توان بهترین سکه در لحظه برای ماینینگ چیست؟ از ۲cryptocalc.com استفاده کنید. کارت گرافیک های خود و تعدادشان را اضافه کنید و ماشین حساب نیز فهرستی از سودآورترین سکه ها در همین لحظه به شما معرفی خواهد کرد.

منبع:https://2miners.com/blog/what-to-mine-when-ethereum-goes-pos-farsi/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *